fbpx


Facebook


Instagram


Koirakoulu Ilon logo.

Arjen taidot:
alkeet ja jatko

1. Arjen taidot -alkeiskurssi

Arjessa tulee eteen paljon tilanteita, missä koiran korvat ns. katoavat tai tilanteita, missä koiran on vaikea keskittyä esim. ohitustilanteissa. Arjessa onkin monta asiaa, jotka koiralle tulee opettaa ja joita tulisi harjoitella paljon erilaisissa tilanteissa. Aina harjoitteluympäristö ei ole ihanteellisin ja voi olla vaikea tietää, miten harjoittelu juuri oman koiran kanssa kannattaisi aloittaa.

Tällä kurssilla keskitymme arjen taitojen vahvistamiseen. Harjoittelemme mm. kontaktia, hihnakävelyä, luoksetuloa ja ohituksia. Harjoittelemme myös palkitsemista, esim. missä tilanteissa tulee palkita ja miten.  Harjoitukset teemme jokaisen koirakon tason ja tavoitteiden mukaisesti.

Sinulla ei tarvitse olla aiempaa kokemusta kouluttamisesta.  Kurssi on 4 kertaa ja kerran viikossa. Ensimmäinen kerta sisätiloissa ja sovitusti harjoittelemme myös ulkona. Otamme kurssille 4 koirakkoa, mikä takaa yksilöllisen ohjauksen sekä kaikille työskentelyrauhan.

Varaa paikkasi

2. Arjen taidot -jatkokurssi

Oletko jo käynyt arjen taidot alkeet tai kaipaisitko haastavampia harjoituksia?

Tämä kurssi sopii jatkoksi niin arjen taidot alkeiskurssille, kuin pentujen jatkokurssille.

Jatkamme alkeista tuttuja harjoituksia, kuten luoksetuloa, rauhoittumista,  hihnakävelyä ja ohituksia. 

Kurssilla lisäämme harjoituksiin enemmän häiriöitä ja vahvistamme jo opittuja taitoja uusissa ympäristöissä.

Kurssin ensimmäinen kerta sisällä ja sään mukaan, olemme ulkona loppukurssin. Kurssi sisältää 4 kertaa ja se on kerran viikossa. 

Varaa paikkasi

Tilaa uutiskirje

Saat tutkittua tietoa koirien käyttäytymisestä sekä tulevista kursseistamme kerran kuussa sähköpostiisi​.

Koirakoulu Ilo

Yhdessä tekemisen iloa!


Tutustu kursseihimme


Facebook


Instagram

Info

Kaupan ehdot
Tietosuojaseloste

Maksutavat verkkokaupassa


Verkkokaupan maksutavat: verkkomaksut, lompakkopalvelut (MobilePay ja MasterPass), korttimaksut, luottolasku ja osamaksu-maksutavat.

© Koirakoulu Ilo 2020

Build by

Aurora Sohon logo.