Agilityn pohjataidot pennuille

Tämä kurssi soveltuu alle vuoden ikäisille pennuille, joiden kanssa on tavoitteena harrastaa agilitya.

Kurssilla harjoitellaan sellaisia pohjataitoja, joista on hyötyä silloin kun tavoitteena on harrastaa pennun kanssa agilitya. Harjoittelemme mm. erilaisia palkitsemistekniikoita, kehonhallintaa ja lämmittelyä, kohdetyöskentelyä sekä taukokäytöksiä.

Kurssilta saat hyvät pohjat lajin harrastamiseen. Samalla opit, miten kasvava pentu kannattaa ottaa huomioon harjoituksissa, jotta ne ovat sille kivoja ja turvallisia.

Kurssi soveltuu niin omaksi iloksi harrastamisen tai tavoitteellisemmankin harrastuksen pohjaksi.

Suosittelemme pentukurssin käymistä ennen kurssille tulemista, mutta tämä ei ole pakollista.

Kurssi on kerran viikossa, 5 kerran ajan.

Kurssille otetaan korkeintaan 4 koirakkoa.

Kursseilla meillä on käytössä sermit koirien välissä. Kurssimaksu on aina koirakohtainen ja kurssille voi tulla koiran koko perhe.

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.


Tuotetilauksiin lisätään toimituskulu, joka on 6,90 € riippumatta paketin koosta tai painosta.

Mikäli tilauksesi arvo on yli 100 €, toimitetaan tilaus postikuluitta.

Voit myös valita ilmaisen Nouto Koirakoululta -toimitustavan. Ilmoitamme, kun tuote on noudettavissa.

Tutustu Koirakoulu Ilon kaupan ehtoihin.

Lisätiedot

Toimipiste

Käpylä, Oulunkylä

Päivä

Ma 24.4.-29.5., Pe 28.4.-26.5.

Aika

klo 13.30-14.15, klo 17-17.45, klo 16.30-17.15, klo 18.30-19.15, klo 17.30-18.15